Novi 20. broj Glasa Koncila, s nadnevkom 21. svibnja, otvara fotografija i izvještaj s Papinog posjeta fatimskom svetištu u povodu 100. obljetnice ukazanja te proglašenja svetim Franje i Jacinte Marto, dvoje najmlađih svetaca nemučenika u povijesti Katoličke Crkve koji su doživjeli čudesno iskustvo susreta s Blaženoj Djevicom Marijom. Detalji dvodnevnog pohoda Portugalu pape Franje sažeti su u naslovu kako Fatima pruža poziv na novi zamah autentičnoga vjerničkoga življenja.
U svojem komentaru glavni urednik Ivan Miklenić piše o važnosti lokalnih izbora te spominje kako je aktualna kriza Vlade gotovo potpuno u drugi plan potisnula izbore. »Sudjelovanje na lokalnim izborima očitovanje je osobne zauzetosti i skrbi za stvarni boljitak svoga mjesta, svoje lokalne jedinice, a katolički vjernici trebali bi biti svjesni da neodazivanjem na birališta čine veliki grijeh propusta glede Božje zapovijedi prema bližnjemu. Tko želi vršiti tu Božju zapovijed, bit će veoma zauzet i požrtvovan za dobro svoga kraja, svoga naroda i svoje domovine«, napisao je urednik Miklenić.
Veći izvještaj Glas Koncila donosi s Bleiburga i spomena na početak poslijeratnih pokolja nad hrvatskim narodom prije 72 godine, o odreknuću mons. Valentina Pozaića na službi pomoćnoga biskupa zagrebačkoga, o dvodnevnom međunarodnom simpoziju o mladima i tranziciji, dvanaestom Danu teologije održanom u znaku 500 godina reformacije.
Intervju u novom broju tematizira blagodati potrošačkoga etnocentrizma, a sugovornica s Poljoprivrednoga fakulteta u Osijeku dr. Ružica Lončarić govori na koji način domaća ekonomija opstaje uz kupnju hrvatskoga proizvoda: »Poljoprivredni i prehrambeni proizvodi mogu se zaštititi registracijom naziva oznakama iz sustava kvalitete na nacionalnoj razini i na razini EU-a. Tim se sustavom njeguje i razvija regionalna tradicija, lokalni i regionalni identitet te se pridonosi povećanju prepoznatljivosti proizvoda i njegova zemljopisnoga područja.« Uz intervju su prikazana i tri primjera etnocentrizma: priča iz Baranje, potom mljekara iz Dalmatinske zagore te proizvođača koji su proslavili lički sir.
O sve ugroženijem zdravlju školaraca koji pobolijevaju od sjedilačkoga načina života za Glas Koncila govori dr. Željka Karin, specijalistica školske i sveučilišne medicine iz Splita iznoseći brojne podatke o specifičnostima i rizicima za zdravlje školske djece i mladih. Drugi, pak, sugovornik Ante Drmić dolazi iz Švicarskete kao član Naddušobrižništva za strance svjedoči da »franci ne padaju s grane«.
Umjesto klasične reportaže iz župe prostor duplerice u trećem svibanjskom broju Glasa Koncila posvećen je povijesnom događaju prvog obreda uvođenja vitezova Svetoga groba jeruzalemskoga na hrvatskom tlu kojim je 11 Hrvata pristupilo tom redu. Uz detaljan izvještaj i više fotografija, donose se i imena svih novih vitezova.
Vjeroučiteljica Miroslava Novak iz Pribislavca u rubric »Vjernici laici aktivni u Crkvi« posvjedočila je svoju vjeru riječima: »Bogu sam predala sebe i dopuštam mu da me vodi«.
U posljednjem nastavku teološkog osvrta dr. Luka Marković piše o fenomenu zla i u tom kontekstu spominje kako se izvori zla često kriju u malim, beznačajnim stvarima, na što upućuje i metaforičan slučaj prvih ljudi koji su zagrizli u voće iz radoznalosti i želje da budu mudriji nego što jesu pa su time otvorili prostor destrukciji zla koja ih je udaljila od Boga.