Novi broj Glasa Koncila, pripremljen za nedjelju 23. travnja, već na naslovnici donosi vijest da je dva mjeseca nakon što je imenovan zagrebačkim nadbiskupom koadjutorom nadbiskup Kutleša preuzeo upravljanje zagrebačkom nadbiskupijom.
Papa Franjo prihvatio je odreknuće od pastoralnoga upravljanja Zagrebačkom nadbiskupijom kardinala Josipa Bozanića, koji je vjernike pozvao: »Našega novoga pastira prihvatimo s iskrenim poštovanjem, povjerenjem i obećanjem poslušne suradnje, uključujući ga uvijek u svoje molitve«.
Na promjenu u upravljanju najvećom nadbiskupijskom zajednicom na području Crkve u Hrvata osvrće se i glavni urednik Glasa Koncila Branimir Stanić u komentaru. »Služba novoga zagrebačkoga nadbiskupa, simbolički, ima vrlo veliku važnost u povezivanju ne samo milijun vjernika koji žive na području nadbiskupije i brojnih ustanova koje se nalaze u njezinoj mreži, nego tu službu mnogi s pravom doživljavaju i kao znak povezanosti vjernika diljem Crkve u Hrvatskoj«, piše među ostalim urednik Stanić.
Uoči Međunarodnoga dana suvremenoga plesa i pete Konferencije za život plesač suvremenoga plesa, nastavnik i suradnik pokreta »Hrvatska za život« Zvonimir Kvesić u središnjem intervjuu govori o povezanosti pokreta i ljudskoga života od začeća, ulozi plesne umjetnosti u svijetu koji se tehnologijom odmiče od tijela, (ne)razumljivosti suvremenoga plesa publici i katarzičnim predstavama. Sugovornik među ostalim otkriva pristup u suvremenom plesu koji je potvrdio da se u prenatalnom razdoblju dijete sofisticirano kreće. »Postoje pokreti koje nerođeno dijete, jer je u nekoj vrsti bestežinskoga stanja, može izvesti, a koje djeca mogu izvesti tek godinu-dvije nakon rođenja. To su zanimljive činjenice koje govore da je nerođeno dijete, naravno, čovjek s razvijenim fizičkim sposobnostima«, rekao je Kvesić.
Iako Korčula, na koju putuje ovotjedna reportaža, svojim napuštenim kominima podsjeća na bezbrojne odlaske u bolji život, a svoje jame pune neznanih žrtava komunizma nosi poput živih rana, u župi sv. Martina u Žrnovu, mjestu u unutrašnjosti otoka, nije oćutjeti ni jala ni žala. U rodnoj župi brojnih hrvatskih umjetnika, naime, neki su novi vjetrovi kao prašinu raznijeli uobičajenu otočku nepovjerljivost, otkrivajući nove stope stazom sv. Martina, kao i ponos s kojim vjerna manjina po zagovoru deveterih žrnovskih zaštitnika čuva svoje bratovštine i raspjevano zajedništvo starijih i najmanjih.
Novi broj čitatelje vodi i iza kulisa mjuzikla »Učitelja tražim« – prvoga glazbeno-scenskoga djela bračnoga para Darija i Jelene Mikulandre. Sada već tradicionalni mjuzikl ove je godine sa sedmom generacijom glumaca i pjevača odigran na Cvjetnicu u katedrali sv. Jakova u Šibeniku.
Kako je preselivši se iz središta grada u Dubravu, vjeru vratila u središte života svjedoči Snježana Ledinski, aktivna vjernicima u župi sv. Leopolda Bogdana Mandića u zagrebačkoj Dubravi.
U ovom broju započinje i novi povijesni feljton o životnom putu i djelu Gilberta Keitha Chestertona, jednoga od najvećih pisaca i apologeta 20. stoljeća. Chestertona su silno cijenili i istomišljenici i neistomišljenici pa ga je marksist Ernst Bloch prozvao »najpametnijim čovjekom na svijetu«, a George Bernard Shaw »kolosalnim genijem«.