Novi broj Glasa Koncila pripremljen za nedjelju 17. studenoga izašao je iz tiska.
U fokusu nova broju dva su velika događaja održana u Zagrebu – kongres bogoslova na kojem su se okupili svećenički kandidati iz šest bogoslovija u Hrvatskoj i BiH te proslava 150 godina djelovanja modernoga Sveučilišta na kojoj je lectio magistralis održao je zagrebački nadbiskup Dražen Kutleša.
Kada je riječ o Gradu Heroju i njegovoj tužnoj obljetnici 18. studenoga, vjerničkim se očima kao najlogičniji smisao vukovarske žrtve javlja logika muke, smrti i uskrsnuća. No što je o Vukovaru dosad rekla hrvatska umjetnost i što ona o njemu može reći? O tome za Glas Koncila govore skladatelj Davor Bobić i mladi glumac Pere Eranović.
Na lectio magistralis zagrebačkoga nadbiskupa osvrće se i u komentaru glavni urednik Glasa Koncila Branimir Stanić. »Teme koje je nadbiskup otvorio i stajališta za koja se odlučno zauzeo ključ su za budućnost zagrebačkoga sveučilišta, ali i hrvatskoga društva«, piše urednik Stanić.
Britanski povjesničar sa zagrebačkom adresom dr. Robin Harris, uz objavu nove knjige o hrvatskoj povijesti, posljedicama komunizma i Domovinskomu ratu, u intervjuu govori o poukama ključnih epizoda iz novije hrvatske povijesti. »Antifašizam još određuje što jest i što nije prihvatljivo kada je riječ o ljudima, sadržajima i događajima koji se odvijaju na javnim površinama hrvatskih gradova«, upozorava dr. Harris.
Radost zbog novoga blaženika fra Alojzija Palića »prelila« se i na stranice Glasa Koncila. Crkva u Hrvata, ali i cijela franjevačka obitelj, raduje se proglašenju novoga blaženika iz najstarije hrvatske dijaspore u Janjevu. Od 16. studenoga o. Palić moći će se častiti kao blaženik. O liku toga franjevca za Glasa Koncila govorili su promicatelj glasa o njegovoj svetosti don Josip Dučkić i pranećaci iz Zagreba.
Inicijativa Caritasa Zagrebačke nadbiskupije »Darujmo im budućnost« prodajom lampaša, ali i donacijama čitatelja Glasa Koncila te drugih fizičkih i pravnih osoba već deset godina osigurava police životnoga osiguranja za djecu bez odgovarajuće roditeljske skrbi koja nakon 18. ili 21. godine napuštaju Caritasove domove. O inicijativi je Glas Koncila razgovarao s Caritasovom voditeljicom Sektora socijalnih usluga Suzanom Horvat Kutle, ali i nekolicinom mladih koji su posvjedočili što je za početak njihova osamostaljenja značio taj neobični »lampaš«.