Iz tiska je izašao novi broj Glasa Koncila, pripremljen za nedjelju 30. ožujka.
Novi se broj Glasa Koncila otvara ovogodišnjom vjeronaučnom olimpijadom u znaku velikoga hrvatskoga jubileja. Više od tisuću vjeroučenika okupilo se na (nad)biskupijskom odnosno međužupanijskom natjecanju oko teme »1100 godina od splitskih crkvenih sabora i početaka hrvatskoga kraljevstva (925. – 2025.)«.
U fokusu novoga broja je i molitva za nerođene. Dvije mlade djevojke, Jelena Ostojić i Jelena Ćepulić Polgar, za Glas Koncila govore o iskustvu vjere u Boga i volontiranju u molitvenoj inicijativi »40 dana za život«. »Pred bolnicom molimo krunice. Možda izgleda kao gubljenje vremena, ali lijepo je izgubiti vrijeme za nekoga. Moć molitve je velika«, svjedoče sugovornice.
Potrebu pronalaženja dugoročno održivoga rješenja uz prihvaćanje legitimnih interesa svih triju konstitutivnih naroda u Bosni i Hercegovini istaknuo je mostarski politolog Danijel Vidović u središnjem intervjuu koji je vođen u svjetlu krize u Republici Srpskoj. Uz analizu političko-društvene situacije sugovornik je pokušao odgovoriti na pitanja što treba činiti na putu prema funkcionalnijemu i pravednijemu ustroju BiH i kakvu ulogu u tome ima politički Zagreb, a kakvu Crkva u BiH. »Hrvati definitivno ne žele konflikt, ali očekuju aktivno djelovanje svojih političkih predstavnika kako bi se poboljšala i dugoročno zaštitila njihova politička pozicija kao najmalobrojnijega konstitutivnoga naroda u BiH«, rekao je Vidović.
U hvalevrijedan projekt upustila se odnedavno humanitarna udruga »Fra Ante Antić« nudeći besplatan smještaj ljudima u potrebi koji u Zagreb dolaze na liječenje. Njihova je inicijativa jedan od najnovijih plodova štovanja o. Antića koje traje već šest desetljeća, otkako je 1965. o. Antić rođen za nebo. Ovotjedna reportaža Glasa Koncila provjerila je kako slugu Božjega časte zagrebački vjernici, osobito u crkvi Majke Božje Lurdske, gdje se nalazi njegov grob, ali i vjernici na hrvatskom jugu, na Trsteniku u Splitu. A upravo je za života o. Antić svojim »abrahamskim putovanjem« od Makarske do Zagreba – kao odgojitelj bogoslova, ispovjednik i tješitelj mnogih – pridonio stvaranju neraskidive veze između hrvatskoga crkvenoga sjevera i juga.
Što ostavština sv. Ivana Pavla II. poručuje današnjoj Crkvi, u njezinu odnosu prema samoj sebi i u njezinoj svjedočkoj pojavnosti pred svijetom? U čemu je to »veliki papa« prorok za današnje vrijeme? Odgovore na ta pitanja, u povodu 20. godišnjice smrti sv. Ivana Pavla II., pape koji je izveo Crkvu iz burnoga 20. stoljeća i uveo je u novo tisućljeće, Glas Koncila potražio je kod splitskoga teologa dr. Mladena Parlova.