Na ZagrebDoxu premijeru je imao hrvatski dugometražni dokumentarni film »Vitić pleše«, prikazan u programu »Stanje stvari«. Zbog velikoga interesa gledatelja imao je dodatnu projekciju, a prema glasovanju publike bio je na trećem mjestu ukupno, odnosno drugi hrvatski dokumentarac, ocijenjen sa 4,834. Autor mu je redatelj, scenarist, kulturni aktivist, umjetnik Boris Bakal, a snimljen je u produkciji Multimedijalne umjetničke organizacije »Bacači sjenki«. Potom je prikazivan u zagrebačkom Dokukinu u Kulturnom informativnom centru. U suradnji sa Subversive festivalom nakon jedne projekcije održan je razgovor o temi »Kulturna infrastruktura zajednice«.
Upravo je tema filma vrlo važna jer pokazuje ne samo kako umjetnici, odnosno pojedinci iz kulture potiču i pokušavaju ostvariti zaštitu i obnovu vrijednih zaštićenih spomenika kulture, dakle pojedinac za opće dobro, za zajednicu, nego i kako sustav u državi, čija je to zadaća, to ne čini. Time postaje metafora za mnoge takve slučajeve, ali i otkriva različite interese i međuljudske odnose.
Riječ je o zaštićenom spomeniku kulture, sklopu zgrada u Zagrebu poznatu kao šareni ili Vitićev neboder. Djelo je to vrlo darovita i uspješna arhitekta Ivana Vitića (1917. – 1986.), izgrađeno potkraj pedesetih, koje je doslovce propadalo. Film je sniman gotovo dvadeset godina, podijeljen je u poglavlja te prati zauzimanje Borisa Bakala da se zgrade obnove. Sadrži i arhivske i televizijske snimke, razgovore sa stanovnicima te mnoge neželjene obrate…