Ni jedna institucija u povijesti zapadne civilizacije ne može se pohvaliti toliko dugim kontinuitetom u podupiranju i promicanju razvoja znanosti i umjetnosti kao što je to slučaj s Katoličkom Crkvom. Dijelom takvih nastojanja Crkve, ali u suvremenom kontekstu koji ne može zaobići internet i različite »pametne tehnologije«, može se smatrati i nedavno pokrenuti portal »DISF.Educational«, koji je predstavio projekt »Obitelj i mediji«.
»DISF.Educational« želi u skladu s naukom Katoličke Crkve talijanskim srednjoškolcima kroz zabavu ponuditi odgovore na »velika pitanja« koja jednako opterećuju i suvremenoga čovjeka i čovjeka otprije sto, petsto i tisuću godina.
Projekt, koji je poduprla i Talijanska biskupska konferencija u suradnji sa Sveučilištem sv. Križa u Rimu, koje je iniciralo i projekt »Obitelj i mediji«, želi povezati znanstvenu misao, filozofiju i katoličku vjeru u sadržajima koji od učenika traže interaktivnost, istraživanje i provjeru iz više izvora. Portal je podijeljen na nekoliko cjelina. U prvoj se sekciji tematski obrađuju fenomeni kao što su pojava čovjeka, religiozni osjećaji ljudskoga bića, postanak i razvoj svemira, znanstvena revolucija… Druga cjelina s čitateljima komunicira u formi pitanje-odgovor. Među pitanjima, koja mahom šalju srednjoškolci i njihovi nastavnici, nalaze se i ova: »Je li biblijska ideja stvaranja suprotna teoriji evolucije?«, »Isključuje li teorija velikoga praska kršćansku ideju stvaranja?«, »Ima li mjesta za Boga u znanstvenom laboratoriju«, »Hoće li ljudski um zamijeniti umjetna inteligencija?«
Treća i možda najzanimljivija cjelina na interaktivan način obrađuje velike pojmove kao što su Bog, ljubav, znanje, sudbina, savjest, pravda, ranjivost i identitet. Klikom na pojedini pojam otvara se prikaz u kojem je u središtu košnice traženi pojam, a oko njega se u saćima nalaze objašnjenja toga pojma u književnosti, na filmskom platnu, u umjetnosti, u filozofiji i teologiji, u citatima biblijskih muškaraca i žena, u Katekizmu Katoličke Crkve te u crkvenom učiteljstvu. U obliku svjedočanstva svoje viđenje traženoga pojma iznose i osobe iz stvarnoga života, najčešće poznati glumci, športaši i umjetnici. Iako je stranica zasad dostupna isključivo na talijanskom jeziku, uz pomoć raznih internetskih »prevoditelja« sadržaji koje nudi »DISF.Educational« nisu toliko nedostupni ni hrvatskim roditeljima, srednjoškolcima i njihovim učiteljima.